Kulak Estetiği

Kepçe Kulak Nedir?

Kulakların karşıdan ya da arkadan bakıldığında belirgin olarak görülmelerine denir. Genellikle doğumsal olarak kulak yapısındaki kıkırdakların ya aşırı gelişmesi ya da kıkırdak kıvrımlarının gelişmemesi sonucu oluşur. İşitmede bir problem yaratmasa da estetik görüntüsü kişilerde psikolojik problemlere neden olabilir.

Kepçe Kulak Ameliyatı (Otoplasti) Ne Zaman Yapılır?

Kulak kepçesi genellikle erişkin boyutunun %90 nına 6-7 yaşlarda ulaşır. Bu yaştan sonra her zaman bu ameliyat yapılabilir. Fakat özellikle psikolojik sorunların ortaya çıkmaması okul öncesi bu tür ameliyatların yapılması önerilmektedir.

Kepçe Kulak Nasıl Düzelir?

Bebeklerde fark edildiğinde doktor tarafından kulağın atellenmesi bir yaşına kadar sorunu düzeltebilir.

Kepçe Kulak Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Kulak yapısının durumuna göre değişir. Bu tür ameliyatlarla uğraşan cerrahın belirginliğe neden olan anatomik bozukluğu iyi tespit etmesi, tedavisi içinde uygun tekniği kullanması çok önemlidir. İp kullanarak ya da doku zayıflatıp çıkartarak kulağı bükülebilir yapmak temel prensiptir.

İple Kulak Kepçesi Ameliyatı Nedir?

Kulak kepçesi ameliyatlarında tek tekniğin yeri yoktur. Bu tür ameliyatlar için birkaç teknik bilmek ve doğru tekniği doğru yerde uygulamak önemlidir. Yani aynı teknik her hastada uygulanmaz. Günümüzde birçok teknik tanımlanmıştır İplik tekniği de bunlardan bir tanesidir. Kulak kepçesi kıkırdak yapısının bükülebilir olan kişilerde erimeyen iple yapılan tekniğe verilen isimdir. Genellikle lokal anestezi altında cilt kesisi yapmadan yapılabildiği için ameliyat daha kısa sürer iyileşme süreci daha hızlıdır. Gündüz bandaj takma ihtiyacı olmaz. Kulak memesi için rezeksiyon yapılabilir. daha kolay bir işlemdir. 

Kepçe Kulak Ameliyatı Sonrası Kulak Eski Haline Döner mi?

Kulak ameliyatı doğru teknik ile yapılan ameliyatla ömür boyu kalıcılık sağlanır. İplik tekniğinde kıkırdak sert ise ip atabilir. Kişi ameliyat sonrası dönemde bandajını kullanmaz önerilere uymaz ise açılmalar olabilir.

Kulak Estetiği Fiyatları

Kepçe kulak ameliyatı fiyatları hekim ve hastane bazlı olarak değişiklik göstermektedir. Ücretsiz muayene ve fiyat bilgisi için 444 0620 den randevu alabilirsiniz. 

Ameliyat videosunu izlemek için tıklayınız;

https://youtu.be/oKu_7otVWlk