Hakkımda

dr-deniz-demirProf. Dr. Deniz Demir, 1976 yılında Trabzon’da doğdu. 1993 yılında Keşan Lisesi’ni bitirdi. İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesinden (Çapa Tıp ) 1999 yılında mezun oldu. Aynı yıl tıpta uzmanlık sınavını kazanarak İstanbul Tıp Fakültesinde (Çapa Tıp ) Kulak Burun Boğaz ihtisasına başladı. 2004 yılında Kulak Burun Boğaz (KBB) uzmanı oldu.

2004 yılında Zonguldak Çaycuma Devlet Hastanesi’nde operatör doktor olarak atandı. Aynı yıl yedek subay olarak Ankara GATA Askeri Hastanesi’nde KBB Anabilim Dalında askerlik görevine tabip asteğmen olarak başladı. Askerlik görevini tamamlayıp Çaycuma Devlet Hastanesi’ne dönerek KBB uzmanı olarak görevine devam etti. 2009 yılında Keşan Devlet Hastanesi’ne tayin oldu. 2014 yılında uzman doktor olarak, 2015 yılında ise Yardımcı Doçent olarak Sakarya Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde çalışmalarını sürdürdü. Aynı yıl içerisinde Türk Kulak Burun Boğaz Derneğinin eğitim bursuna hak kazanarak ABD’ de, Pittsburgh Üniversitesi Tıp Merkezi’nde baş ve boyun kanserleri alanında çalıştı. Dosya ve sözlü sınavlarda başarılı olarak 2017 yılında Doçentlik ünvanını aldı. Eylül 2021 tarihine kadar aynı Üniversite’de yüksek lisans ve doktora öğrenci yetiştiren

Dr. Deniz Demir İstanbul Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde çalışmalarına devam etmektedir. Maltepe Üniversitesinde 10 Mart 2023 tarihinde Profesör kadrosuna atanmıştır.  Yurtiçi ve yurtdışı dergilerde yayınlanmış 50’nin üzerinde araştırma makalesi vardır. Evli ve iki çocuk sahibi olup iyi derecede İngilizce bilmektedir.