Kalın Derili Burun Estetiği

Kalın burun cildi burun estetiği ameliyatlarını zorlaştıran bir durumdur. Çünkü iyileşme süresi uzayabilir, istenilen sonuç ve hasta beklentisi karşılanamayabilir. Ama artık birçok teknik ile kalın cilt rinoplasti hastalarını mutlu etmek mümkün olabiliyor.

Kalın cilt burun estetiğinde sorun burunu küçültmeye çalışmak ve buruna şekil verebilmektir. Kalın cilt bir insanın üzerindeki kaban gibidir. Vücut hatlarını göstermez. 

Kalın derili burun ameliyatı zor mu?

Hasta için bir zorluğu olmasa da iyileşme dönemi daha uzun olmaktadır. Burun cildinin oturması ödemin tamamen kaybolması kalın cilt burun estetiğinde 2 yılı bulmaktadır. 

Kalın derili burun nasıl inceltilir?

Kalın deri ameliyat öncesi ameliyat sırasında ve ameliyat sonrası uygulamalar ve tedaviler ile inceltilebilir. Yapılan çalışmalar hasta seçimi  ile uygun teknik ve yöntemler ile cildin kabul edilebilir bir inceliğe ulaşabildiği gösterilmiştir.

Kalın derili burun küçülür mu? 

Evet küçültülebilir. Burun ana destek yapılarından olan kıkırdak ve kemiksel yapıların küçültülmesi ve deriye yapılacak olan işlemler ile kabul edilebilir sonuçlar almaktayız. Ama unutulmamalıdır ki  ince deri burun estetiği sonuçları elde karşılaştırma yapmak yanlış olur. Danışman bu beklentiye girmemeli ve beklenti verilmemelidir. 

Burnumun kalın derili olup olmadığını nasıl anlarım?

Pinch testi dediğimiz test ile doktorunuz anlayabilir. Burun deliklerinin büyüklüğü burun cildinin yağlı olması, gözenekli yapısı ve büyük durması kalın deriyi işaret edebilir.